Kurumsal | Teknik Bilgiler | | Sertifikalar | Kariyer | | Site Haritası [XML] | İletişim
  Pikare 2014

tarimsal-zirai-gubre-tohum-kurumsal tarimsal-zirai-gubre-tohum-kurumsal
KURUMSAL
 
  HAKKIMIZDA
 
  MİSYON & VİZYON
 
  ÜRETİM SAHASI
 
 
çimsan 1996 yılında kurulan Çimsan, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından verilen “Özel Sektör Tarımsal Araştırma Kuruluşu” statüsüne sahiptir.

Ana faaliyet konusu içerisinde; çim tohumu, çim ve fidan besleme gübreleri, tarımsal amaçlı gübreler, bahçe ekipmanları, endüstriyel yağlı bitkiler (Kanola), yem bitkileri ithalatı, üretimi ve ticareti yer almaktadır.

Ayrıca belediyelerin ve kuruluşların peyzaj ve kentsel dönüşüm projelerinde, konusunda uzman peyzaj mimarları ve ziraat mühendisleri ile danışmanlık ve uygulama hizmetleri de vermektedir.

Çimsan, merkezi İstanbul’da olmak üzere, Antalya’da bulunan bölge müdürlüğü, çeşitli illerdeki müşteri temsilcileri, bölge bayileri ve yurt dışı temsilcileri aracılığı ile ürünlerini Türkiye, Türk Cumhuriyetleri ve Ortadoğu ülkelerinde pazarlamaktadır.

Çimsan, gübre konusunda dünyanın en büyük üreticilerinden The Andersons’ın Türkiye, Türk Cumhuriyetleri ve Ortadoğu başta olmak üzere 23 ülkenin tek distribütörüdür. Yüksek kalitedeki yavaş salınımlı gübrelerin bu ülkelerde AR-GE, tanıtım ve pazarlama faaliyetlerini de sürdürmektedir.

Ayrıca dünyanın saygın tohum firmalarında Amerikan Pennington Seed ve Danimarka’lı DLF firmaları ile ticari işbirliği yürütmektedir.

Çimsan, sektörünün en kaliteli çim tohumu karışımları ve gübrelerini piyasaya British Seeds, Grassamen ve EverGreen  markaları ile sunmaktadır. Çimsan, yapı marketler, fidanlıklar ve peyzaj sektöründe kalitesi, marka tanınırlığı ve pazar payı ile ilk sıralarda yer almaktadır.

Çimsan, Türkiye’de Kanola tarımının gelişiminde önemli bir öncülük görevi üstlenerek Türkiye’de ilk sertifikalı kanola tohumluğu üretimini gerçekleştirmiştir. 

Çimsan dünyadaki lider gübre üreticileri ile yakın temas halinde olup sektördeki gelişmeleri günü gününe takip etmekte ve bu gelişmeleri Türk çiftçisine anında yansıtmaktadır. Ülkemizde hızla gelişen tarım sektörü ve bitki besin maddeleri potansiyelini dikkate alan Çimsan 2005 yılında Antalya’da bitki besin maddeleri üretimi ve pazarlamasını yapan Türpex A.Ş Firmasını satın alarak sektör de izlenen ve adından da sıkça söz ettiren bir konuma ulaşmıştır.

Kısa zamanda yaptığı atılımlarla sektör de hızla büyüyen Çimsan 2011 yılında Antalya Organize Sanayi Bölgesi 2. Kısımdaki 10.000 m2 de kurulu yüksek teknolojiye sahip fabrikasına taşınmıştır.

Çimsan son yıllarda yapmış olduğu yatırımlarla, sıvı üretimini yılda 6.000 tondan 20.000 tona, toz ve granül üretimini ise 25.000 tondan 50.000 tona çıkararak Avrupa’nın önemli üreticileri arasına girmiştir.

Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Çimsan damla sulama gübreleri, tekli ve çoklu mikro elementler, organik ve aminoasit içerikli gübreler, jel kıvamında kova gübreler ve daha da önemlisi ürüne özel gübreler (granül, toz ve sıvı ) üretiminde sektöre yeni bir bakış açısı kazandırmıştır. En büyük değerin müşteri memnuniyeti olduğu ilkesinden hareket eden Çimsan, güçlü ve güven veren kurumsal yapısı, konusunda uzman ve güleryüzlü kadrosu ile hizmet kalitesini her geçen gün daha ileriye taşımaktadır.