ÇimsanÇimsan0212 438 38 68Online SatışOnline Satış

Kurumsal

Çimsan Hakkımızda

1996 yılında kurulan Çimsan, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından verilen “Özel Sektör Tarımsal Araştırma Kuruluşu” statüsüne sahiptir.

Ana faaliyet konusu içerisinde; çim tohumu, çim ve fidan besleme gübreleri, tarımsal amaçlı gübreler, bahçe ekipmanları, endüstriyel yağlı bitkiler (Kanola),yem bitkileri ithalatı, üretimi ve ticareti yer almaktadır.

Ayrıca belediyelerin ve kuruluşların peyzaj ve kentsel dönüşüm projelerinde, konusunda uzman peyzaj mimarları ve ziraat mühendisleri ile danışmanlık ve uygulama hizmetleri de vermektedir.

Çimsan, merkezi İstanbul’da olmak üzere, Antalya’da bulunan bölge müdürlüğü, çeşitli illerdeki müşteri temsilcileri, bölge bayileri ve yurt dışı temsilcileri aracılığı ile ürünlerini Türkiye, Türk Cumhuriyetleri ve Ortadoğu ülkelerinde pazarlamaktadır.

Çimsan Tarımsal Gübre Tohum Fabrika

Çimsan, gübre konusunda dünyanın en büyük üreticilerinden The Andersons’ın Türkiye, Türk Cumhuriyetleri ve Ortadoğu başta olmak üzere 23 ülkenin tek distribütörüdür. Yüksek kalitedeki yavaş salınımlı gübrelerin bu ülkelerde AR-GE, tanıtım ve pazarlama faaliyetlerini de sürdürmektedir.

Ayrıca dünyanın saygın tohum firmalarında Amerikan Pennington Seed ve Danimarka’lı DLF firmaları ile ticari işbirliği yürütmektedir.

Çimsan, sektörünün en kaliteli çim tohumu karışımları ve gübrelerini piyasaya British Seeds, Grassamen ve EverGreen markaları ile sunmaktadır. Çimsan, yapı marketler, fidanlıklar ve peyzaj sektöründe kalitesi, marka tanınırlığı ve pazar payı ile ilk sıralarda yer almaktadır.

Çimsan, Türkiye’de Kanola tarımının gelişiminde önemli bir öncülük görevi üstlenerek Türkiye’de ilk sertifikalı kanola tohumluğu üretimini gerçekleştirmiştir.

Çimsan dünyadaki lider gübre üreticileri ile yakın temas halinde olup sektördeki gelişmeleri günü gününe takip etmekte ve bu gelişmeleri Türk çiftçisine anında yansıtmaktadır. Ülkemizde hızla gelişen tarım sektörü ve bitki besin maddeleri potansiyelini dikkate alan Çimsan 2005 yılında Antalya’da bitki besin maddeleri üretimi ve pazarlamasını yapan Türpex A.Ş Firmasını satın alarak sektör de izlenen ve adından da sıkça söz ettiren bir konuma ulaşmıştır.

Çimsan Fabrika

Kısa zamanda yaptığı atılımlarla sektör de hızla büyüyen Çimsan 2011 yılında Antalya Organize Sanayi Bölgesi 2. Kısımdaki 10.000 m2 de kurulu yüksek teknolojiye sahip fabrikasına taşınmıştır.

Çimsan son yıllarda yapmış olduğu yatırımlarla, sıvı üretimini yılda 6.000 tondan 20.000 tona, toz ve granül üretimini ise 25.000 tondan 50.000 tona çıkararak Avrupa’nın önemli üreticileri arasına girmiştir.

Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Çimsan damla sulama gübreleri, tekli ve çoklu mikro elementler, organik ve aminoasit içerikli gübreler, jel kıvamında kova gübreler ve daha da önemlisi ürüne özel gübreler (granül, toz ve sıvı ) üretiminde sektöre yeni bir bakış açısı kazandırmıştır. En büyük değerin müşteri memnuniyeti olduğu ilkesinden hareket eden Çimsan, güçlü ve güven veren kurumsal yapısı, konusunda uzman ve güleryüzlü kadrosu ile hizmet kalitesini her geçen gün daha ileriye taşımaktadır.

 1. Merkez İstanbul
  Tekstilkent Koza Plaza İş Merkezi B-Blok Kat:5 D-18 Esenler / İstanbul / Türkiye
  Merkez İstanbul+90 212 438 38 68
 2. Akdeniz Bölge Müdürlüğü
  Yenigöl Mahallesi, Hava Alanı Yolu 8.Km Antalya / Türkiye
  Akdeniz Bölge Müdürlüğü+90 242 340 00 23
 3. Antalya Fabrika
  Organize Sanayi Bölgesi 2.Kısım 23. Cadde No:1 Döşemealtı / Antalya / Türkiye
  Antalya Fabrika+90 242 258 10 46
 4. Sakarya Arifiye
  Arifbey Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi No:180 Arifiye / Sakarya / Türkiye
  Sakarya Arifiye+90 264 229 01 21
Çimsan, Çiftçinin Hep Yanında!
Tüm sorularınız için size anında destek oluyoruz.
KurumsalÇimsan
0212 438 3868