ÇimsanÇimsan0212 438 38 68Online SatışOnline Satış

Sık Sorulan Sorular (Zirai)

Sık Sorulan Sorular (Zirai)

Doping ve Doping Life’ın birbirinden farkı nedir?

Doping life organik madde miktar bakımından daha zengindir. Stres anında bitkilerdeki stres faktörlerini ortadan kaldırmak ve bitkinin yaşam fonksiyonlarının en iyi şekilde devam etmesini sağlamak için Doping life kullanılması tavsiye edilir. Doping life bitkinin herhangi bir döneminde kısa süreli kullanılır. Doping, bitkinin fide döneminden hasat dönemine kadar uzun süreli kullanılabilir, meyve döneminde erken olgunluk ve hasat için kullanılır.

Cito-K üstten uygulamalarda ilaçlarla karışabilir mi?

Bakır içerikli ilaçlar hariç diğer fungisit ve insektisitlerle karışabilirliğinde sakınca yoktur.

Gold Special ve Platin gübre tankında eritilirken neden köpürüyor?

Gübrelerin içerisindeki HEPCA isimli özel şelat nedeniyle gübrelerin erime hızı çok yüksektir. Çok hızlı suda çözünmesi, içeriğindeki aminoasit ve deniz yosunu katkıları  nedeniyle köpürmektedir. Bu kadar hızlı bir şekilde suda çözünmesi, HEPCA şelatının toprak-yaprak yüzey gerilimlerini düşürmesi ve organik katkıları sebebi ile bitki bünyesine çok kolay bir şekilde alınabilir.

Calnex, Aminplus, Carbamid-B gibi kalsiyumlu sıvı ürünler ilk hangi dönemde, ne kadar ve hangi sıklıkla kullanılmalıdır?

Fide döneminde ilk kalsiyum uygulaması yapılabilir daha sonra meyvelerin ilk tutumu gerçekleşip, meyveler ortalama fındık büyüklüğüne geldiğinde kalsiyum uygulaması tekrarlanabilir. Sıvı kalsiyum ortalama olarak damlamadan dönemine göre 1-3 lt / da kullanılmalıdır. 15-20 gün aralıklarla tek başına uygulanabilir.

Sachak gübresinin köklendirici özelliği dışında bir özelliği var mı?

Sachak %25 fosfor ve %4 çinko içeriği sayesinde saçak kök oluşumu ve çiçek oluşumunda çok iyi etki göstermektedir. Ayrıca içeriğindeki aminoasit etkisini çok hızlı göstermesinde en büyük etkendir. Fide döneminde kullanılan Sachak'ın olumlu etkisi hasada kadar görülür.

Cito-K meyveleri büyütmede ve renk almasında etkilidir. Peki küçük meyveleri örneğin olgunlaşmamış domatesleri erkenden kızartır mı?

Hayır. Cito-K öncelikle meyvelerin içerisini doldurarak belirli bir büyüklüğe ve olgunluğa ulaşmasını sağlar. Belirli bir büyüklüğe, olgunluk dönemine gelen meyvelerin hızlı bir şekilde renk almasına dolaylı yönden etki eder ve meyve yüzeyinin daha parlak olmasını sağlar. Doping ile birlikte kullanıldığında meyvelerde erkencilik sağlar ve raf ömrünü uzatır.

Cito-COP çiçek döneminde bitkilere üstten uygulanırsa yakıcılığı var mı?

Cito-COP bakırlı bir preparattır, üstten uygulamalarda bitkisine ve dönemine göre 100 lt suya 25-100 cc doz aralığında kullanılır. Bu dozlar aşılmadığı sürece çiçek döneminde dahi herhangi olumsuz etkisi görülmemiştir. Bakteriyel hastalıklarla mücadelede hem damlamadan hem yapraktan uygulanabilir çok etkili bir aminoasit şelatlı bakırlı preparattır.

Cito-COP neden diğer bakırlı ürünlerden daha başarılı?

Çünkü, Cito-COP yüksek oranda serbest aminoasit içerir (yaklaşık %30) ayrıca HEPCA ile şelatlanmıştır. Bitkide bakteriyel veya fungal bir hastalık oluştuğunda bitki strese girer ve beslenmesi yavaşlar, bitki faaliyetleri yavaşladığı için kullanılan ilaçlarında etkinliği azalır. Cito-COP kullandığınızda bitki stresten kurtulur beslenmesine, faaliyetlerine devam eder ve uygulanan tedaviye hızlı cevap verir. Cito-COP bitkinin kendi gücü ile hastalıktan kurtulmasına yardımcı olan bir üründür.

Evergreen Nanotech, diğer gübrelerden daha az kullanılmasına rağmen nasıl oluyorda onlardan daha iyi sonuç veriyor?

Evergreen Nanotech üretiminde kullanılan hammaddeler özel teknolojiler kullanılarak elde edilmiştir, dağılım teknolojisine sahiptir. Nanotech gübreleri su ile temas ettiğinde binlerce küçük parçacığa ayrılır ve toprağa (veya yaprağa) yapışır daha sonra parçacıklardan salınım başlar yıkanma ve buharlaşma ile kayıp meydana gelmediği için küçük dozlarda etkin sonuç alınır.

Evergreen Nanotech’i yaprak gübresi olarak kullanabilir miyim?

Evet kullanılabilir. Evergreen Nanotech dünyanın en hızlı eriyen gübresidir, içeriğinde bulunan organik dolgu maddeleri sayesinde yayıcı yapıştırıcı kullanmanıza gerek kalmaz, birçok ilaç ile karışabilmektedir (test yapılması en güvenli yoldur),25 lbs (11,34 kg) ambalajı ile çok ekonomik bir yaprak gübresidir. Dağılım teknolojisine sahip olduğu için yaprak yüzeyine yapışarak etkili bir besleme sağlar, içeriğindeki yüksek oranda aminoasitler ve iz elementler sayesinde yapraklardaki sararmaları giderir, yapraklar parlak bir görünüm alır.

Premium marka sıvı humik-fulvik asit gübresini diğerlerinden ayıran özellik nedir?

Öncelikle üretim tekniği ve kullanılan hammadde ile diğerlerinden ayrılır. Premium üretimi için yüksek organik içeriğe sahip Leonardit kullanılmaktadır. Leonardit sıvı humik asite dönüşürken sırası ile Reaktör, dekantör ve seperatör isimli makinelerden geçerek üretim gerçekleştirilir. Leonardit topraktan çıkan bir madendir içerisinde birçok yabancı malzeme barındırmaktadır üretim esnasında sadece katı partiküllerin dinlendirme ile çökertilmesi yöntemi yeterli değildir, askıda kalan yabancı malzemeler bir süre sonra çökecektir ve saflıktan bahsedilemediği için toprağa faydadan çok zararı olacaktır. Premium üretiminde kullanılan makinelerde yabancı malzemeler tamamen temizlendiği için elde edilen ürünün saflık derecesi çok yüksektir hiçbir şekilde çökelti ve donma meydana gelmez. Her türlü sulama sisteminde güvenle kullanılabilir.

 1. Merkez İstanbul
  Tekstilkent Koza Plaza İş Merkezi B-Blok Kat:5 D-18 Esenler / İstanbul / Türkiye
  Merkez İstanbul+90 212 438 38 68
 2. Akdeniz Bölge Müdürlüğü
  Yenigöl Mahallesi, Hava Alanı Yolu 8.Km Antalya / Türkiye
  Akdeniz Bölge Müdürlüğü+90 242 340 00 23
 3. Antalya Fabrika
  Organize Sanayi Bölgesi 2.Kısım 23. Cadde No:1 Döşemealtı / Antalya / Türkiye
  Antalya Fabrika+90 242 258 10 46
 4. Sakarya Arifiye
  Arifbey Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi No:180 Arifiye / Sakarya / Türkiye
  Sakarya Arifiye+90 264 229 01 21
Çimsan, Çiftçinin Hep Yanında!
Tüm sorularınız için size anında destek oluyoruz.
KurumsalÇimsan
0212 438 3868